دانلود فایل های word مقاله بررسي خواص فيزيکي و مکانيکي تخته فيبر نيمه سنگين (MDF) ساخته شده از اختلاط ضايعات اسکناس باطله و الياف چوبي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word مقاله بررسي خواص فيزيکي و مکانيکي تخته فيبر نيمه سنگين (MDF) ساخته شده از اختلاط ضايعات اسکناس باطله و الياف چوبي :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :24

در این بررسی با استفاده از ضایعات اسکناس باطله یک نوع تخته فیبر با دانسیته متوسط (MDF) به صورت همسان و به روش خشک ساخته شد. مقدار چسب اوره فرمالدئید 10 و 12 درصد و همچنین نسبت اختلاط الیاف چوب با ضایعات اسکناس (100 به 0، 95 به 5، 90 به 10 و 85 به 15) به­عنوان عوامل متغیر و دمای پرس 160 درجه سانتی‌گراد، زمان پرس 20 دقیقه و رطوبت کیک 15 درصد، دانسیته تخته 7/0 گرم بر سانتی‌متر مکعب و همچنین فشار پرس به­عنوان عوامل ثابت بودند. برش نمونه و تست نمونه در این پژوهش مطابق با استاندارد EN 312 صورت گرفت. نتایج این بررسی نشان داد مقاومت خمشی و چسبندگی داخلی با افزایش درصد ضایعات اسکناس افزایش می­یابد و در سطح 10 درصد اسکناس به بالاترین مقدار خود می­رسد و درصد جذب آب و واکشیدگی ضخامت تخته‌ها پس از 2 و 24 ساعت غوطه‌وری در آب با افزایش درصد ضایعات اسکناس به حداقل می­رسد.

لینک کمکی