دانلود فایل های word مقاله بررسي مقايسه اي بازده سيکلون ، اسکرابر مه پاش و سيستم تلفيقي سيکلون- اسکرابر در کنترل ذرات سيليس هواي کارگاه هاي سنگ کوبي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word مقاله بررسي مقايسه اي بازده سيکلون ، اسکرابر مه پاش و سيستم تلفيقي سيکلون- اسکرابر در کنترل ذرات سيليس هواي کارگاه هاي سنگ کوبي :


سال انتشار : 1389

تعداد صفحات :13

هدف از این مطالعه تعیین بازده جمع آوری سیکلون متداول واسکرابر مه پاش در سیستم های تهویه موضعی راه اندازی شده جهت حذف ذرات سیلیس در کارگاه های سنگ کوبی می باشد. در این مطالعه نمونه برداری ایزو کینتیک گرد و غبار در داخل سیستم تهویه موضعی قبل و بعد از وسایل غبارگیر بر اساس روش شماره 5 سازمان EPA انجام گرفت و تعیین مقدار نمونه های گرد و غبــار جمع آوری شده به روش گراویمتری انجام پذیرفت. نمونه برداری بر مبنای توزیع اندازه ذرات نیز با استفاده از کاسکیدآبشاری صورت گرفت. نتایج تحقیق نشان داد که سیستم تلفیقی سیکلون متداول و اسکرابر، دارای بازده بالایی در تصفیه ذرات جمع آوری شده به وسیله سیستم تهویه موضعی است . میانگین ذرات خروجی از سیستم های تهویه در سیلیس کوبی های درجه 1 (سیلیس کوبی ها با سیلیس آزاد بالای 95%) 43 تا mgm-3 131 بوده و در سیلیس کوبی های درجه 2 ( سیلیس کوبی ها با سیلیس آزاد بالای 85 %) 64 تا mgm-3 127 بوده که کمتر از حد مجازاستاندارد توصیه شده سازمان محیط زیست کشورمی باشد. بازده سیکلون به تنهایی در حذف ذرات سیلیس 81الی 97% بوده است و در شرایطی که سیکلون همراه با اسکرابر استفاده گردد بازده به 92 الی 99 % افزایش می یابد که نقش بسیار موثری در حذف ذرات از هوای کارگاه های سنگ کوبی دارد.

لینک کمکی