دانلود فایل های word مقاله مروري جامع بر خطرات تهديد کننده امنيت اطلاعات سلامت در ابزارهاي سيار

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word مقاله مروري جامع بر خطرات تهديد کننده امنيت اطلاعات سلامت در ابزارهاي سيار :


تعداد صفحات :16

مقدمه: یکی از جلوه‌های نوین فناوری اطلاعات که به دلیل داشتن قابلیت‌های منحصر به فرد در سازمان‌های سلامت به کار گرفته شده است، ابزار سیار می‌باشد. دانستن این که چه تهدیدات و خطراتی امنیت ابزار سیار و اطلاعات را به خطر می‌اندازد موجب کنترل بهتر و کاهش عواقب منفی در صورت بروز مشکل می‌شود. هدف از انجام این مطالعه شناخت تهدیدات و خطرات امنیتی مربوط به اطلاعات در استفاده از ابزار سیار در حوزه سلامت می‌باشد.
روش: این مقاله نوعی مطالعه‌ مروری- نقلی است، که مقالات حاصل از جستجوی کلمات کلیدی مربوط که امنیت اطلاعات ابزار سیار در حوزه سلامت در پایگاه‌های داده‌های مرتبط و مربوط به سال 2005 لغایت 2015 را در بر می‌گیرد. همچنین مقالات مرتبط با موضوع در فهرست منابع مقالات منتخب نیز مورد بررسی قرار گرفتند. سپس مهم‌ترین تهدیدات‌، شناسایی و به صورت سازماندهی شده‌ ارائه شد.
نتایج: طبق بررسی مطالعات انجام شده‌، مهم‌ترین تهدیدات و خطرات امنیت اطلاعات ابزار سیار شامل 19 مورد اصلی بوده است. بعضی از این موارد شامل: به سرقت رفتن یا گم شدن ابزار سیار، حملات هدف‌دار توسط هکرها، بد افزارها و مواردی از این قبیل هستند.
نتیجه‌گیری: سازمان‌های سلامت باید کلیه چالش‌های مربوط به استفاده از ابزار سیار به خصوص چالش‌های مربوط به امنیت را مورد توجه قرار دهند تا با آگاهی از این چالش‌ها بتوانند از این ابزار بهره گیری کامل را به عمل آورند.

لینک کمکی