دانلود فایل های word مقاله استفاده از فناوري شناسايي به وسيله فرکانس راديويي (RFID) در حرفه پرستاري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word مقاله استفاده از فناوري شناسايي به وسيله فرکانس راديويي (RFID) در حرفه پرستاري :


تعداد صفحات :18

مقدمه: در سال‌های اخیر، استفاده از فناوری شناسایی به وسیله فرکانس رادیویی در بهداشت و درمان، به یکی از برنامه‌های کاربردی اصلی تبدیل شده است. هدف از مطالعه حاضر بررسی استفاده از فناوری RFID در حرفه پرستاری می‌باشد.
روش: مطالعه حاضر مروری حکایتی از شواهد است که در پایگاه‌های اطلاعاتی Magiran ،SID ، Iranmedex، Irandoc Emerald، Web of Sciences، CINAHL، EBSCO،PubMed با کلید واژه‌های Nursing RFID ، Practice، Health care پرستاری، آر اف‌آی‌دی، بهداشت و درمان، در سال 1394 مورد جستجو قرار گرفت. از 68 مقاله و چکیده مقاله به دست آمده، نهایتاً 14 مقاله بدون در نظر گرفتن محدودیت زمانی بررسی شدند.
نتایج: از این تکنولوژی در شناسایی بیماران، کارکنان، ردیابی تجهیزات و وسایل پزشکی استفاده می‌گردد. همچنین می‌توان در مراقبت از بیماران شامل: کنترل سرم تراپی و ترانسفوزیون خون، دستیابی سریع به اطلاعات بیمار و پایش علایم حیاتی وی، ایمنی دارویی و کنترل خطاهای انسانی در دارو درمانی سود برد. همچنین در خصوص کنترل بیمار در تخت بستری جهت آگاهی از سقوط بیمار از روی تخت، بی حرکتی طولانی مدت و نیز حرکات تشنجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نتیجه‌گیری: تکنولوژی RFID در پرستاری کاربردهای فراوان دارد و با مزایا و محدودیت‌هایی همراه است. استفاده از این تکنولوژی باعث کاهش هزینه‌ها، صرفه جویی در زمان، دستیابی به اطلاعات زیاد در کمترین زمان ممکن می‌گردد. از طرفی هزینه اجرای بالا، کاهش امنیت و حریم خصوصی بیماران و کارکنان، پذیرش تکنولوژی توسط کارکنان و زمان‌بر بودن اجرای آن از موانع و محدودیت‌های استفاده از این تکنولوژی می‌باشد.

لینک کمکی