دانلود فایل های word مقاله آينده پژوهي در سلامت: انتخاب بهترين مدل هوشمند مبتني بر داده کاوي براي پيش بيني و تشخيص سرطان کبد در مراحل اوليه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word مقاله آينده پژوهي در سلامت: انتخاب بهترين مدل هوشمند مبتني بر داده کاوي براي پيش بيني و تشخيص سرطان کبد در مراحل اوليه :


تعداد صفحات :13

مقدمه: سرطان اولیه کبد HCC)) پنجمین سرطان شایع در دنیا و سومین عامل مرگ و میر در جهان می باشد. علائم سرطان کبد پس از بروز به سرعت پیشرفت کرده و در صورت عدم تشخیص به موقع متأسفانه بقای عمر بیمار بسیار کم می گردد. یکی از مشکلات اصلی پیش روی متخصصین گوارش، پیش بینی و تشخیص زود هنگام سرطان کبد است. داده کاوی از روش هایی است که در این زمینه مورد استفاده واقع می گردد. هدف از انجام این مطالعه معرفی بهترین مدل هوشمند مبتنی بر داده کاوی برای پیش بینی و تشخیص سرطان کبد در مراحل اولیه می باشد.

روش: در مقاله حاضر با استفاده از روش مطالعه گذشته نگر، پرونده 516 بیمار مبتلا به سرطان کبد اولیه و ثانویه و 22 ریسک فاکتور، از هر بیمار، مورد بررسی قرار گرفت. داده های جمع آوری شده با استفاده از 5 مدل داده کاویVFI Classifier ،Regression Classifier ،HyperPipes Classifier ، Functional trees with logistic regression و Meta Muti Class Classifier تحلیل شدند. این مدل ها با یکدیگر مقایسه شدند.

نتایج: دقت، ویژگی، حساسیت و سطح زیر منحنی Rocمـدل VFI Classifier به تـرتیب 71/29%، 49%، 50% و 63/31% می باشد و این مدل به عنوان بهترین مدل هوشمند مبتنی برداده کاوی برای پیش بینی و تشخیص سرطان کبد در مراحل اولیه شناخته شد.

نتیجه گیری: در صورتی که مدل داده کاوی VFI Classifier به صورت صحیح طراحی شود، می تواند سرطان کبد را پیش بینی نماید یا آن را در مراحل اولیه تشخیص دهد.

لینک کمکی